Zkušenosti

  • Grafický designer jsem už více než 15 let.

  • Mám 6 let přímých zkušeností s tiskem a předtiskovou přípravou.

  • 2 roky jsem byl součástí marketingového teamu.


2017 – Freelance

17. listopadu 2017 (letenkou do Kuala Lumpur v Malajsii) jsem započal svobodnou kapitolu svého života, jako freelancer a cestovatel*.

V součastnosi žiji na Sedlčansku.

*Cestoval jsem po jihovýchodní Asii a subindickém kontinetu 16 měsíců a vydělával si grafikou a psaním článků. Po návratu domů jsem byl rok a půl součástí projektu Vily Flora (www.vilaflora.cz) v Praze (poté i v jížních Čechách) a pracoval dva dny v týdnu jako průvodce v lesní školce. Ke grafice jsem ještě pak částečně dělal hodinového manžela po Praze a později stavěl tiny-housy (malé dřevostavby).

2015 – Vivantis

Během podzimu ’15 jsem „zasedl“ do marketingového teamu o 30 lidech. Ten mě obohatil o nenahraditelné 2 roky praxe, která mě posunula k ještě větší profesionalitě, výkonnosti a spolehlivosti.

Podstatnou součástí pak bylo prostředí kampaní a marketingových taktik, kdy jsem měl možnost sledovat reakci či výsledek našeho počínání.

2009 – Tiskárna

V roce 2019 jsem se rozhodl jít cestou praxe a zkušeností. S portfoliem a vizitkami v brašně jsem obíhal firmy zabívající se reklamou ve východních Čechách (odkud pocházím). 

Nakonec jsem nastoupil do nedaleké tiskárny a zkusil si tak navrhovat grafický design od lidí z „ulice“ přes firemní propagaci až po spolupráci s osobnostmi jako je pan Juraj Jakubisko nebo Alfréd Strejček.

Každodenní přítomnost v prostředí tisku mi umožnila se kvalitně vzdělat v oblasti předtiskové přípravy.
Dala mi i možnost pochopit technologie sítotisku, tampónového tisku, flexotisku, plottery (řezací i tiskové) a také stroje na digitální potisk textilu, což byla moje svěřená doména.

V naší dílně tak vznikly potisky například pro natáčení České televize, trička pro vystoupení skupiny Nightwork nebo autorské potisky pro Osmany Laffita.

2005 – Studium

V roce 2005 jsem byl přijat na UMPRUM v Ústí nad Orlicí, kde jsem absolvoval obor grafického designu.

Během studií jsem měl možnost vyzkoušet si práci v tiskárně i grafickém studiu. Zpracoval jsem také mnoho zakázek i grafických „srandiček“ pro mé přátele a okolí.

Počátky a součanost

Od momentu zvládnutí jemné motoriky, kdy jsem dokázal třímat pastelku nebo ohořelý uhlík, jsem začal projevovat touhu vnitřního vyjádření. Ta se také později prokázala rozvinutější kresbou a malbou. Dále i v práci s keramikou a jinými materiály. Později se přidala dřevořezba a kutilství s přesahem do řemeslnictví.

Zajímá mne i fotografie, a střih videa. Vždy mě životem provázely dobré knihy a hudba. Té jsem se s přibývajícím věkem začal i aktivně věnovat (hlavně bicí nástroje a perkuse).