Mé Zkušenosti

  • Grafický designer jsem už více než 15 let.
  • Mám 6 let přímých zkušeností s tiskem a předtiskovou přípravou.
  • 2 roky jsem byl součástí marketingového teamu.


2017 – Freelance

17. listopadu 2017 (letenkou do Kuala Lumpur v Malajsii) jsem započal svobodnou kapitolu svého života, jako freelancer a cestovatel*.

V součastnosi žiji na Sedlčansku.

* Putoval jsem po jihovýchodní Asii a subindickém kontinetu 16 měsíců a živil se během cesty grafickým designem a psaním článků.

2017 – MAXX Creative

Reklamní agentura, kterou si do dnes považuji za nejlepší ve východních Čechách. O to větší radost jsem měl, když jsem byl přijat do jejich teamu. Vlastně to pro mě byl vrcholný „dream job“. Nicméně jsem se během „přestupní“ dvouměsíční lhůty rozmyslel a do agentury nenastoupil. Rozhodl jsem se totiž splnit si jiný sen; vyletět ven z ČR do světa.


2015 – Vivantis

Během podzimu ’15 jsem „zasedl“ do marketingového teamu o 30 lidech. Ten mě obohatil o nenahraditelné 2 roky praxe, která mě posunula k ještě větší profesionalitě, výkonnosti a spolehlivosti.

Do rodiny e-shopů Vivantis mimo parfémy.cz, krasa.cz, hodinky.cz, sperky.cz patří i celostnimedicina.czprozdravi.cz, spolu s vlastní značkou Natural Medicaments, které pro mě byly srdcovky. A to hlavně díky smysluplnosti přírodních produktů a dopňků stravy a celostního pohledu na naše zdraví. Pro rostoucí Natural Medicaments jsem také hojně navrhoval etikety lékovek.

Podstatnou součástí pak bylo prostředí kampaní a marketingových taktik, kdy jsem měl možnost sledovat reakci či výsledek našeho počínání.


2009 – Tiskárna

V roce 2019 jsem se rozhodl jít cestou praxe a zkušeností. S portfoliem a vizitkami v brašně jsem obíhal firmy zabívající se reklamou ve východních Čechách (odkud pocházím). 

Nakonec jsem nastoupil do nedaleké tiskárny a zkusil si tak navrhovat grafický design od lidí z „ulice“ přes firemní propagaci až po spolupráci s osobnostmi jako je pan Juraj Jakubisko nebo Alfréd Strejček.
Každodenní přítomnost v prostředí tisku mi umožnila se kvalitně vzdělat v oblasti předtiskové přípravy.
Dala mi i možnost pochopit technologie sítotisku, tampónového tisku, flexotisku, plottery (řezací i tiskové) a také stroje na digitální potisk textilu, což byla moje svěřená doména.

V naší dílně tak vznikly potisky například pro natáčení České televize, trička pro vystoupení skupiny Nightwork nebo autorské potisky pro Osmany Laffita.


2005 – Studium

V roce 2005 jsem byl přijat na UMPRUM v Ústí nad Orlicí, kde jsem absolvoval obor grafického designu.

Během studií jsem měl možnost vyzkoušet si práci v tiskárně i grafickém studiu. Zpracoval jsem také mnoho zakázek i grafických „srandiček“ pro mé přátele a okolí.


Počátky a součanost

Od momentu zvládnutí jemné motoriky, kdy jsem dokázal třímat pastelku nebo ohořelý uhlík, jsem začal projevovat touhu vnitřního vyjádření. Ta se také později prokázala rozvinutější kresbou a malbou. Dále i v práci s keramikou a jinými materiály. Později se přidala dřevořezba a kutilství s přesahem do řemeslnictví.

Zajímá mne i fotografie, a střih videa. Vždy mě životem provázely dobré knihy a hudba. Té jsem se s přibývajícím věkem začal i aktivně věnovat (hlavně bicí nástroje a perkuse).